Chrome İndirilenler Klasörü Değiştirme, İndirilenlere Gir, İndirilenler Nerede

Arkadaşlar merhaba  bugünkü yazımız da indirilenlere girindirilenler  klasörü, Chrome indirilenler, indirilenler nerede gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu soruların Google’da yüzlerce hatta binlerce defa aranmasından dolayı Google Chrome indirilenler üzerinden indirdiğiniz dosyaların kayıt edildiği klasörü yani  indirilenler klasörünü değiştirmeyi göstereceğiz. Birçok bilgisayar kullanıcısı için basit olan bu işlem bilgisayarlarla yeni tanışan insanlar için gayet zor olabiliyor.  Yaşadıkları bu zorluğun sonucun da soluğu Google amcada aliyorlar. google.com da yukarıda bahsetmiş olduğumuz indirilenlere gir, indirilenler klasörü, Chrome indirilenler, gibi soruları aratıp sorularına cevap arıyorlar. Bu konu hakkında Google’nin kendi destek bölümünde de çözümler mevcut. Biz daha da detaylandırıp akılda soru işaretleri bırakmamayı düşünüyoruz.  Muradımız bu yazının sonunda ziyaretçilerimizin  sorunlarına cevap vermiş olmaktır.  

Bu yazımızda yapacağınız adımları teker teker söylemenin yanında fotoğraflarla destekleyip size daha iyi bir sonuç elde etmeniz için elimizden geleni yapacağız. 

Chrome tarayıvısını bağlanıya tıklayarak indirebilirsiniz

Google Chrome İndirilenler Dosyaların Konumunu Değiştirme

Adım 1 >> Öncelikle Chrome’u açtıktan sonra sayfanın sağ üst köşesindeki üç nokta şeklinde olan Google Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin bölümüne tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra ayarlara geçiyoruz.

indirilenler-klasorü

Adım 2 >> Sayfanın en alt kısmına gelip gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

indirilenlere-gir

Adım 3 >> Sayfayı biraz aşağı indirdikten sonra indirilenler başlığı altında değiştir butonuna tıklıyoruz. Daha sonra Chrome üzerinden indirdiğiniz dosyaların hangi klasöre kayıt olmasını istiyorsak o klasörü seçip onay veriyoruz.

Chrome-indirilenler

Bu işlemi merak edenlerin yanında aslında klasörü hiç değiştirmeyip mevcut klasörün nerede olduğunu merak edenler var. İndirilenler nerede, genellikle masa üstünde bulunur. İşletim sistemi  tarafından otomatik olarak kendi kullanıcı adınız ile otomatik adlandırılır. Klasörün içinde indirilenler veya downloads olarak bulunur.

Uzun yoldan tarif etmek gerekirse Bilgisayar >> Yerel Disk C >> Kullanıcılar >> Kullanıcı adınız ile oluşan klasör >> İndirilenler

 indirilenler.net  olarak biz bir bilgisayar kullanıcısı için sorun teşkil eden durumlara çözüm,ihtiyaç duyduğu programlar için indirme servisi ( Android, iOS, Mac OS ve Windows  uygulamaları), teknoloji haberleri, ürün incelemeleri, ileri ki zamanlar da forum hizmeti (mevcut forumlardan bambaşka) sunmak için bir adım atmış ve hedefimize sizler ile beraber ulaşacağımıza inanıyoruz. İndirilenlere gir.

Benzer İçerikler İçin Tıklayınız.

İnstagramdan beni takip için Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *