Tarayıcı Ayarları Sıfırlama (Chrome, Mozilla, Opera, Microsoft Edge)

Merhaba ziyaretçilerimizin tarayıcı ayarları sıfırlama, google chrome ayarları sıfırlama, mozilla firefox ayarları sıfırlama, opera ayarları sıfırlama ve microsoft edge ayarları sıfırlama  gibi isteklerine yönelik böyle bir rehber hazırlama ihtiyacı duyduk. Sizlerin kafasını karıştırmadan detaylı ve resimli olarak bir rehber hazırladık. Bu rehber yazı eminiz ki sizleri site site dolaşıp çözüm bulamama gibi dertlerinizden kurtaracak. Yukarıda saydığımız ihtiyaçlarınız hasıl olduğu vakit ilk ziyaret noktanız bu rehber olacaktır. Rehberimize başlamadan önce bir konuya değinmek isteriz.

Tarayıcı Ayarları Sıfırlama İşlemi Neden Yapılır?

Bilgisayarınıza yüklü tarayıcı, virüs ve zararlı yazılımlardan olumsuz etkilenmiş olabilir. İstemeden ayarlarda bir değişiklik yapılmışsa tarayıcının internet erişimi kesilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda ayarları sıfırlamak istersiniz. Ama bunu söylemekte fayda var ki bu gibi durumlar dışında bir sebebiniz varsa mutlaka önce senkronizasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Yani tarayıcıda hesap açıp bilgilerinizi senkronize etmeniz gerekir. Sıfırlama sonrasında tekrar oturum açarak eski bilgilerinize, kayıtlı şifrelerinize, kullandığın eklentilere erişiminiz çok daha kolay olur.

Google Chrome Ayarları Sıfırlama

Öncelikle tarayıcınızı açın. Ardından sağ üst köşede bulunan 3 nokta ikonuna tıklayıp alttan 3. sırada bulunan ayarlara girin.

google-chrome-ayarlari-sifirlama

Daha sonra en alta inip gelişmiş butonuna tıklayın.

1

Gelişmiş butonuna tıkladıktan sonra tekrar en alta gelip Sıfırla ve temizle bölümünde bulunan ayarları orjinal varsayılan değerlerine geri yükleyin bölümüne tıklayın.

2

Ekranda bir pop-up çıkacaktır. Burada mavi renkli ayarları sıfırla butonuna tıklayıp sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

4

Chrome tarayıcısını indirmek için tıklayınız.

Mozilla Firefox Ayarları Sıfırlama

Öncelikle tarayıcınızı açın. Ardından sağ üst köşede bulunan 3 çizgi ikonuna tıklayıp alttan 2. sırada bulunan yardım bölümüne girin.

mozilla-firefox-ayarlari-sifirlama

Daha sonra açılan bölümde bir başka bölüm olan sorun giderme bilgileri bölümüne girin.

firefox-sorun-giderme bilgileri

Sağ üst tarafta bulunan firefox tarayıcısını yenile butonuna tıklayım.

firefox tarayıcısını yenile

Ekranda bir pop-up çıkacaktır. Burada firefox tarayıcısını yenile butonuna tıklayıp sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

firefox tarayıcısını yenile-1

Mozilla Firefox tarayıcısını indirmek için tıklayınız.

Opera Ayarları Sıfırlama

Opera ayarlarını sıfırlarken sizi hiç 3 nokta veya 3 çizgi ile yormak istemiyoruz. Opera tarayıcınızı açın ve komut satırınız bu kodu yazın ” opera://settings/resetProfileSettings ” ve enter tuşuna basın.

opera-ayarlari-sifirlama

Ekranda tarayıcı ayarlarını sıfırla adında bir pop-up çıkacaktır. Mavi renkli sıfırla butonuna tıklayın. Opera hızlı bir şekilde sıfırlanacaktır.

tarayici-ayarlarini-sifirla

Opera tarayıcısını indirmek için tıklayınız.

Microsoft Edge Ayarları Sıfırlama

Öncelikle bilgisayar ekranında sol alt köşede bulunan windows ikonuna tıklayıp ayarlara geçin. Açılan ekranda uygulamalar kısmına giriş yapın.

microsoft-edge-ayarlari-sifirlama

Uygulamalar arasında Microsoft Edge’yi bulun.

microsoft-edge

Daha sonra uygulamanın üzerine bir defa tıklayın. Uygulamanın kapladığı alan genişleyecek ve hemen altta mavi renkli gelişmiş seçenekler yazısı göreceksiniz. Yazıya tıklayın.

microsoft-edge-gelismis-secenekler

Açılan ekranda aşağı kısımda sıfırla butonu göreceksiniz. Tıklayın.

microsoft-edge-sifirla-1

Bir pop-up açılacaktır ve üzerinde bir daha sıfırla yazan bir buton olacaktır. Tekrar sıfırla kısmına tıklayın Microsoft Edge ayarları sıfırlanacaktır.

microsoft-edge-sifirla-2

Microsoft Edge Ayarları Sıfırlama ayarları bu kadardır.

Umarız kullanmış olduğunuz tarayıcı ayarlarını sıfırlama konusunda size anlaşılır bir şekilde yardımcı olmuşuzdur. Merak ettiğiniz konuları yorum kısmına yazarak bizden istediğiniz konuda yardım talep edebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederiz.

İnstagramdan beni takip için Tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *