Hayatımızı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar 6 Uygulama

Merhaba arkadaşlar oluşturacağım hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar adlı liste tamamen benimde kullanmış olduğum ve günlük hayatıma katkıları olan mobil uygulamaları kapsamaktadır. Listede görmek istediğiniz uygulamalar varsa aşağıda yorumlar kısmından belirtirseniz çok mutlu olurum. Hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar serisine Ne Pişirsem? ile başlamak istiyorum. Ne Pişirsem?, Evernote, Duolingo, Lastpass, Su İçme Hatırlatıcısı, Trafi

Ne Pişirsem?

ne-pisirsem

 

Kadın ya da erkek olun mutlaka yemek pişirmeniz gerekecek durumlar olacaktır. Özellikleri erkeklerin aklına yemek gelmesi biraz sıkıntı olabilir. 🙂 Ne Pişirsem? tam burada imdadınıza yetişiyor. Binlerce resimli yemek tarifi ve yüzlerce kullanıcısı olan bu mobil uygulama günlük hayatta size iyi derecede fayda sağlayacaktır. Aklınıza sadece yemek gelmesin bunun yanında pasta, kek, börek ve daha bir çok tarife ulaşabilirsiniz.

İNDİR

Evernote

evernote

 

Yine kadın erkek fark etmeksizin yoğun iş temposu, çocukların peşinde koşturma vb. durumlarda yapmanız gereken bazı işlerini unutabilirsiniz. Yani evernote hatırlatma amaçlı sık sık notlara ihtiyaç duyanlar için birebirdir. Evernote kullanıcıların yazdıkları notları bulut teknolojisi ile saklayarak mobil ve bilgisayarlarda erişim sağlıyor. Ayrıca notlarınıza video, ses, görüntü ekleyebilirsiniz. Takvim ile senkronize edebilirsiniz. Ayrıca gayet basit bir kullanıma sahiptir.

İNDİR

Duolingo

duolingo

Duolingo birçok kişinin başına bela olan yabancı dil öğrenme macerasını eğlenceli bir hale getiriyor. Seviye seviye ilerleyen sembol, ses vb. bileşenler ile kullanıcıları sıkmadan, yormadan yabancı dillerini geliştirmesinde yardımcı bir mobil uygulamadır. Seyahat edenler, yabancı ülkelere yeni gitmiş kişiler için faydalı olacağını kesinlikle inandığım bir uygulamadır. Duolingo İngilizce, Rusça, İspanyolca, Almanca gibi popüler dilleri öğrenebileceğiniz güzel bir uygulamadır.

İNDİR

Lastpass

 

lastpass

Belkide hepimiz cihazımızda şifre kaydet özelliğini kullanmakta çekiniyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar listesine Lastpass uygulamasını da ekleme ihtiyacı duydum. Özellikle sanal hesaplarını önemseyenler için Lastpass  tam yerinde bir mobil uygulamadır. Lastpass şifreleri hatırlamanın yanında her bir sanal mecra için kendisi zor tahmin edilebilir şifreler türetmekte ve bunları güvenli bir şekilde hafızada saklamakta. Zamanı geldiğinde de sizin yerinize şifreleri girerek hesaplarınıza erişme kolaylığı sağlamakta. Ve ya her bir mecra için farklı şifreleri kendiniz belirliyorsanız kullanmış olduğunuz bütün şifreleri yazarak doğrusunu bulana kadar uygulama kendi durmadan dener. Şifrelerin yanında adres, isim gibi bilgileri hafızada tutarak form doldurma işlemlerinde size kolaylık sağlamaktadır.

İNDİR

Su İçme Hatırlatıcısı

su-icme-hatirlaticisi

 

Su içme hatırlatıcısı hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar listesinde belkide su içmeyi sevdiğimdendir bilmiyorum en çok sevdiğim uygulamadır. 🙂 Aslında su içmeyi çok seven biri olmanıza da gerek yok. Eğer daha fazla su içmeniz gerektiğini düşünüyor ve unutuyorsanız işte ilacınız. 🙂 Size su içmeyi hatırlatıyor ve su içme alışkanlığınızın takibini yapıyor. Şöyle bir açı ile bakmakta fayda var, diyelim ki günde içmeniz gereken su miktarı belli ancak bunu tek seferde içmekte bir o kadar da zararlı. Su içme hatırlatıcısı içmeniz gereken su miktarı eşit aralıklarda size hatırlatarak maksimum fayda sağlıyor.

İNDİR

Trafi

trafi

Trafi İstanbul’da olduğum vakitler benim vazgeçilmezimdir belkide bu yüzden hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar adlı listemde bulundurdum. İstanbul, Ankara, İzmir Bursa, Adana, Konya ve Kayseri’nin otobüs sitemini takip ederek şehir içinde rahat rahat dolaşmak istiyorsanız bu mobil uygulama tam size göre.

İNDİR

Benzer İçerikler İçin Tıklayınız.

İnstagramdan takip etmek için Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *