Age of Empires 4 Duyuruldu.

Age of Empires 4 duyuruldu Microsoft duyuru, Microsoft haber.. >> Strateji oyun tarihinde uzun bir geçmişe sahip olan ve birçok oyuncunun ilk oyunlarından biri olan Age of Empires serinin dördüncüsü duyuruldu. Herkesin geçmişinde bir yere sahip olan Age of Empires dün itibariyle Microsoft tarafından duyuruldu. Aşağıda paylaşmış olduğumuz Xbox Youtube hesabından bir video ile resmi olarak duyuruldu.

Aynı şimdiki PUBG gibi bir zamanlar dünyayı kasıp kavuran bu oyunda hem online olarak hem makineye karşıya oynaya biliyorsunuz. İmparatorluk kurmaya en küçük birim den başlayıp zirveye gelmek için strateji meraklılarını iyi yönlendiren ve güzel bir oyun keyfi sunan Age of Empires en son 2005’te yayınlanmıştı. Bu tarihe kadar serinin 4’sünün duyurulmaması oyuncuların bu oyuna karşı umutsuzluk beslemeleri neden olmuştu. Ancak biz de biliyoruz ki Microsoft detaylı bir pazar araştırması yapmadan böyle bir işe girişmez. Belki de getireceği yenilikler ile oyuncuları tekrar kendine bağlamayı düşünüyordur. Detaylı bir pazar araştırmasının yanında detaylı oyuncu kitlesi araştırması yapıp bu hedefini gerçekleştirebilir.

Age of Empires 4 duyuruldu, Microsoft duyuru, Microsoft haber

Microsoft-duyuru-Microsoft-haber

Microsoft Aslında bu oyunun 4 serisinin çıkacağını 4 yıl önce duyurmuştu. Ancak ne bir tarih ne bir zaman, oyuna dair  kafalarda canlanacak en ufak bir bilgi vermemişti. Günümüzde yeni çıkan popüler oyunlara karşı Age of Empires 4‘ ün umutla beklendiğini söyleyemem. Ancak mazileri canlandırmak isteyen bir kitlenin mutlaka olacağını düşünüyorum. Kitlenin kulağında kılıç seslerinin çınladığını tahmin ediyorum. Birkaç adamla bir imparatorluk yaratmayı amaçlayan bu oyunda serüven o kadar güzel işliyor ki. aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala önemli bir kitlenin oyunu oynamayı düşünebileceğii tahmin ediyorum.

 Peki oyun nasıl olacak, ne tür özellikler olacak, oyuncuya nasıl hitap edecek gibi soruların kafanızda canlandığını hissediyorum. Dün Microsoft tarafından yapılan açıklamada geliştiricinin  Company of Heroes serisinden tanıdığımız Relic Entertainment olduğunu, Microsoft‘un sadece dağıtıcı konumda olacağını öğrendik.

 Videoda anlatıldığı gibi eski gelenekler korunacak. Ama oyundaki özelliklerin her birinin detayına derinlemesine inilecek. Microsoft net bir tarih vermeyerek oyunu bekleyenleri ne kadar üzse de. Böyle bir gelişmenin bu işin çok sürmeyeceğini gösteriyor. 

Age of Empires 4 duyuruldu, Microsoft duyuru, Microsoft haber

Benzer içerikler için Tıklayınız.

İnstagramdan beni takip için Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *