Zoom Cloud Meetings Toplantı Programı
  • Ücretsiz
  • GeliştiriciZoom
  • DilTürkçe, İngilizce
  • Boyut10.8 MB
  • Versiyon4.6.8
Zoom Cloud Meetings Toplantı Programı

Zoom Cloud Meetings Toplantı Programı

Zoom Cloud Meetings, Türkçe karşılığı görüntülü toplantı programı diyebiliriz. Zoom daha çok öğretmenler hedef alınarak...

Zoom Cloud Meetings, Türkçe karşılığı görüntülü toplantı programı diyebiliriz. Zoom daha çok öğretmenler hedef alınarak hazırlanan bir programdır. Uzun zamandan beri daha fazla uygulanmaya çalışılan, günümüz de ise malum korona virüs sebebi ile daha fazla önem kazanan uzaktan öğretim Zoom ile daha basit hale gelmiş diyebiliriz. Bu programın amacı sınıf ortamını dijitale çevirip gerekebilecek bütün araçları içinde barındırmak ve sunmaktır. Zoom uygulaması görüntülü, sesli ve mesajla sohbet imkanları sağlamakla beraber ekran paylaşımı özelliği ile sınıfa ve toplantıya katılan üyelere ekran üzerinden anlatım yapmayı kolay kılmaktadır. Eğer akıllı tahta kullanılıyor ise tahta üzerinde işaretlemelere de olanak tanıyor.

Zoom Nerede Kullanılıyor ?

Dışarıdan bakıldığında basit bir görüntülü programı gibi dursa da aslında hiç öyle değildir. Görüntülü toplantı programını diğer görüntülü konuşma uygulamalarından ayıran en büyük özelliği ise kendini eğitim alanında yetiştirmiş olmasıdır. Zoom uygulaması Windows platformları yanında Mac, İOS ve Android platformları içinde hizmet vermektedir. Bütün bu platformlarda eşanlı olarak güncellemeler yapıp hedef edindiği sınıf ve toplantı ortamlarını sanala taşımak uğruna iyi çalışıyor diyebiliriz.

Zoom görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Burada aslında windows bilgisayarlar baz alınarak anlatılacaktır. Diğer işletim sistemleri ile pek bir farkı olacağını sanmıyorum. Zoom uygulamasını sol tarafta size uygun işletim sistemini seçerek indiriyoruz. İndirmiş olanlar ve yeni indirenler uygulamayı ilk açtıklarında bir giriş ekranı gelecektir. Kayıt olanlar kendi bilgileri ile giriş yapıyor kayıt olmayanlar ise üyelik oluşturup giriş yapabilirler. Giriş yaptıktan sonra ekranda karışımıza çıkan turuncu kamera işaretine yani New Meetings yazısına tıklıyoruz. Alt tarafta bazı seçenekler açılacaktır. Bu seçenekler arasında Start with video seçeneğine tıklayarak, görüntülü konuşmayı başlatıyoruz. bir sonraki adım ise sanal sınıfı paylaşıma açmak olacaktır. Kendimi gördüğümüz kısımın altında Invite butonu olacaktır, tıklıyoruz. Ardından paylaşım seçenekleri gelecektir. Seçeneklerde mail yoluyla davet yöntemi var ilgili kişinin mailine bağlantı yollayıp davet edebiliyoruz. Bir diğer yöntem ise link paylaşma yöntemi, linki kopyalayıp ilgili kişiye istediğiniz iletişm kanalı üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Zoom görüntülü konuşmaya nasıl katılırsınız?

Nasıl konuşma başlatacağımız anlattık şimdi ise konuşmalar nasıl katılabileceğimizi anlatacağım. Bu işlem oldukça basittir aslında. Az önce bahsettiğim davet bağlantısından sizde de olmalı. Daha sonra Join a Meeting diyerek konuşmaya dahil olabilirsiniz. Davet edildiğiniz oda şifreli ise Join a Meeting butonuna bastıktan sonra şifreyi girmelisiniz. Anlatamadığımız bir çok özelliği de bulunan Zoom Cloud Meetings uygulamasına ihtiyacınız varsa şiddetle öneriyoruz.

Benzer İçerikler için Tıklayınız.

Beni instagramdan takip etmek için Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *